Вход
 
Страниц: [1] 2 3 4
 
Тема: 

Украинский или русский язык при общении на тех. темы

 (Прочитано 7590 раз)
DoN
Клуб Okna.ua
эксперт
******

Компетенцияbeta:
+170

Сообщений: 2416
Поблагодарили 489 раз
Откуда (Город): ДНЕПР

ВСЁ, ОТ ФОРТОЧКИ ДО НЕБОСКРЕБА


WWW
« Добавлено: 03 Октябрь 2010, 14:24:30 » Украинский или русский язык при общении на тех. темы


Чисто субъективно (ИМХО) мне читать легче на русском  Подмигивающий

Не говоря, чти форум читают с др. стран СНГ и не только.
« Последнее редактирование: 04 Октябрь 2010, 19:36:21 от nock »
VikVal
модератор
эксперт
******

Компетенцияbeta:
+600

Оценка сообщения: +4.4
Сообщений: 11436
Поблагодарили 2406 раз
Откуда (Город): Київ

Ничто нас не сможет вышибить из седла...


« Ответ #1 : 03 Октябрь 2010, 14:52:52 » Re: Украинский или русский язык при общении на тех. темы


Сподіваюся що Ви поставитеся з повагою до мого вибору мови спілкування, сподіваюся що я внесу свою малу частку у справу реабілітації української мови як повноцінної та такої що надає змогу обговорювати будь-які питання, в тому числі суто технічні. Сподіваюся також, що решта читачів та дописувачів форуму володіють в українською мовою в достатній мірі для того щоб зрозуміти те що я пишу, а якщо комусь мої повідомлення допоможуть покращити знання мови або змінити ставлення до неї у позитивний бік, то я був-би взагалі щасливий (так, багатьом читати та писати російською мовою легше ніж українською, але хто сказав що буде завжди легко? Як вказує досвід, найлегші шляхи завжди неправильні).
Щодо читачів з країн СНД та не тільки, то мушу зазначити що у польських форумах не переходять на російську мову з огляду на полегшення життя російськомовним читачам, в російських форумах також не переходять на китайську, хоча мабуть китайцям було-б значно легше читати китайською а не російською.

Сподіваюся також що питання мови спілкування не порушуватимуться надалі у цій темі, бо тема призначена для обговорення інших, нагальніших питань. Якщо є необхідність обговорити мовне питання більш докладно та більш детально, можна створити спеціально призначену для цього тему, скажімо, у флудильні.

Дякую за розуміння,

Зі щирою повагою, Віктор.


Сообщение оценили: Алік
« Последнее редактирование: 04 Октябрь 2010, 19:36:33 от nock »
PVC
Клуб Okna.ua
эксперт
******

Компетенцияbeta:
+130

Сообщений: 2428
Поблагодарили 771 раз
Откуда (Город): Киев


« Ответ #2 : 03 Октябрь 2010, 16:43:33 » Украинский или русский язык при общении на тех. темы


Как можно полноценно общаться на украинском языке на технические темы, если все каталоги и тех документация написана на русском. Мне например легче читать обсуждения  на технические темы написанные на русском.
« Последнее редактирование: 03 Октябрь 2010, 16:55:28 от PVC »
VikVal
модератор
эксперт
******

Компетенцияbeta:
+600

Сообщений: 11436
Поблагодарили 2406 раз
Откуда (Город): Київ

Ничто нас не сможет вышибить из седла...


« Ответ #3 : 03 Октябрь 2010, 16:45:31 » Re: Украинский или русский язык при общении на тех. темы


А стандарти написані українською.

До речі, я не згоден з назвою теми.

Чому мови протиставляються одна одній. Чому "або", чому українська або російська, чому не українська та російська?

Чому мені забороняють писати українською, чи якщо не забороняють то, принаймні, наполегливо рекомендують відмовитись від написання повідомлень на українському форумі українською мовою?

Наголошую на тому, що українська мова дозволяє обговорювати будь-які технічні та технологічні питання.

Вам подобається писати російською - пишіть, хіба Вам хто заважає?

Але не заважайте мені писати тією мовою, якою я вважаю за потрібне.

Вам важко читати українською бо Ви володієте нею не в достатній мірі? То вивчайте українску. Це легко. Я ж вивчив.
« Последнее редактирование: 03 Октябрь 2010, 17:02:48 от VikVal »
PVC
Клуб Okna.ua
эксперт
******

Компетенцияbeta:
+130

Сообщений: 2428
Поблагодарили 771 раз
Откуда (Город): Киев


« Ответ #4 : 03 Октябрь 2010, 17:05:49 » Re: Украинский или русский язык при общении на тех. темы


Цитата: VikVal от 03 Октябрь 2010, 16:45:31

Чому мови протиставляються одна одній. Чому "або", чому українська або російська, чому не українська та російська?
Это получается будет "суржик"?

Цитировать
Чому мені забороняють, чи якщо не забороняють то принаймні наполегливо рекомендують, відмовитись від написання повідомлень на українському форумі українською мовою?
Я Вам ничего не рекомендовал.

Цитировать
Вам подобається писати російською - пишіть, хіба Вам хто заважає?
Мне не мешают писать на русском, я этого не говорил

Цитировать
Але не заважайте мені писати тією мовою, якою я вважаю за потрібне.
Я Вам что то говорил по этому поводу.
 
Цитировать
Вам важко читати українською бо Ви володієте нею не в достатній мірі? То вивчайте українску. Це легко. Яж вивчив.

Я владею украинским языком в достаточной мере, я сказал что мне тяжело общаться на технические темы. Это как я в школе учил химию,  и когда представляю из чего состоит воздух, то представляю себе кислород и водорот, а не "кисень та водень".
VikVal
модератор
эксперт
******

Компетенцияbeta:
+600

Сообщений: 11436
Поблагодарили 2406 раз
Откуда (Город): Київ

Ничто нас не сможет вышибить из седла...


« Ответ #5 : 03 Октябрь 2010, 17:31:06 » Re: Украинский или русский язык при общении на тех. темы


Перепрошую, шановний Руслане Рауфатовичу, якщо мій біль та крик душі було перенесено на Вас особисто.
Вибачте, просто Ваше повідомлення стоїть безпосередньо перед моїм і тому складається враження що всі мої слова адресовані безпосередньо Вам. Це не так, я звертаюся не до Вас особисто, а до загалу користувачів.

Особисто Вам, Руслане, я вдячний за те дорікання, чи може не дорікання а констатацію факту, що Ви написали у березні цього року. Ви спитали мене чому я не пишу постійно українською мовою. Це запитання послужило мені поштовхом для того щоб писати українською. Спочатку було незвично та важкувато, але з часом збільшився "оперативний" словниковий запас, стало трохи легше, потім я навіть під час спілкування російською, ловлю себе на тому що подумки перекладаю з української, а формулюю думки, речення, аргументи та контраргументи саме українською мовою.

Кисень, водень, вуглець, проріз, висок, рівень, стулки, навіси, чи кислород, водород, углерод, проём, отвес, уровень, створки, петли та таке інше - це виключно справа звички та практики. От наприклад і цього разу я досить довго згадував як буде "проріз" російською - проём. до речі, який з цих термінів точніший - питання суперечливе.
« Последнее редактирование: 03 Октябрь 2010, 17:41:03 от VikVal »
DoN
Клуб Okna.ua
эксперт
******

Компетенцияbeta:
+170

Сообщений: 2416
Поблагодарили 489 раз
Откуда (Город): ДНЕПР

ВСЁ, ОТ ФОРТОЧКИ ДО НЕБОСКРЕБА


WWW
« Ответ #6 : 03 Октябрь 2010, 17:34:07 » Re: Украинский или русский язык при общении на тех. темы


Цитата: VikVal от 03 Октябрь 2010, 16:45:31
А стандарти написані українською.
.........................


Форум на русском.
VikVal
модератор
эксперт
******

Компетенцияbeta:
+600

Сообщений: 11436
Поблагодарили 2406 раз
Откуда (Город): Київ

Ничто нас не сможет вышибить из седла...


« Ответ #7 : 03 Октябрь 2010, 17:40:37 » Re: Украинский или русский язык при общении на тех. темы


Де в правилах написано що саме російською та виключно російською?

Так, дійсно, оболонка фруму створена російською мовою. Ну то й що? Хіба це заважає писати українською?

Я ж не обурююсь з того приводу що український форум створено російською мовою. Мене обурює те що мене, українця, громаданина України на українському ж форумі примушують писати їноземною мовою.

Будь-ласка, дозвольте мені самому обрати мову, якою писати. Це ніяк не порушує правил форуму. Я не вимагаю та не очікую не від кого переходу на написання повідомлень українською. Тільки прошу надати мені можливість писати тією мовою, якою я вважаю за потрібне.
« Последнее редактирование: 03 Октябрь 2010, 17:45:28 от VikVal »
DoN
Клуб Okna.ua
эксперт
******

Компетенцияbeta:
+170

Сообщений: 2416
Поблагодарили 489 раз
Откуда (Город): ДНЕПР

ВСЁ, ОТ ФОРТОЧКИ ДО НЕБОСКРЕБА


WWW
« Ответ #8 : 03 Октябрь 2010, 17:51:22 » Re: Украинский или русский язык при общении на тех. темы


И кто Вас "примушує"  Непонимающий

Просто спросил о возможности

Цитата: DoN от 03 Октябрь 2010, 00:08:36
...раз умеете, может перейдете на язык, на котором говорит большинство пользователей форума  Подмигивающий
« Последнее редактирование: 04 Октябрь 2010, 19:37:13 от nock »
DoN
Клуб Okna.ua
эксперт
******

Компетенцияbeta:
+170

Сообщений: 2416
Поблагодарили 489 раз
Откуда (Город): ДНЕПР

ВСЁ, ОТ ФОРТОЧКИ ДО НЕБОСКРЕБА


WWW
« Ответ #9 : 03 Октябрь 2010, 17:59:34 » Re: Украинский или русский язык при общении на тех. темы


Не видел раньше  Шокирован

Цитата: VikVal от 15 Март 2010, 13:38:39
Цитировать
З цієї хвилини писатиму виключно українською мовою. Але в такому випадку, очікуватиму, що й відповідатимуть мені також українською, інакше, - сприйматиму відповіді як прояв неповаги до мене особисто та до української мови.
« Последнее редактирование: 04 Октябрь 2010, 19:37:37 от nock »
Djentelmen
эксперт
******

Компетенцияbeta:
+120

Сообщений: 1599
Поблагодарили 719 раз
Откуда (Город): Kiev

Все буде як має бути - навіть, якщо й буде інакше.


« Ответ #10 : 03 Октябрь 2010, 18:22:57 » Re: Украинский или русский язык при общении на тех. темы


Шановні добродії, слід зауважити, що кожен з Вас відповідає на питання, які піднімають відвідувачі форуму, замовники, ображені або задоволені користувачі або російською, або українською але від цього не міняється та не залежить Ваша особиста фахова думка. Ми не звертаємо уваги на мову, якою "піднято" питання - ми намагаємось допомогти, вирішити, рекомендувати, порадити та, іноді, навіть застережити. І це (ІМХО) правильно, саме в цьому і полягає цінність нашого спілкування на форумі.  Снимаю шляпу
PVC
Клуб Okna.ua
эксперт
******

Компетенцияbeta:
+130

Сообщений: 2428
Поблагодарили 771 раз
Откуда (Город): Киев


« Ответ #11 : 03 Октябрь 2010, 18:49:14 » Re: Украинский или русский язык при общении на тех. темы


Цитата: VikVal от 03 Октябрь 2010, 17:31:06
Перепрошую, шановний Руслане Рауфатовичу, якщо мій біль та крик душі було перенесено на Вас особисто.
Вибачте, просто Ваше повідомлення стоїть безпосередньо перед моїм і тому складається враження що всі мої слова адресовані безпосередньо Вам. Це не так, я звертаюся не до Вас особисто, а до загалу користувачів.

Особисто Вам, Руслане, я вдячний за те дорікання, чи може не дорікання а констатацію факту, що Ви написали у березні цього року. Ви спитали мене чому я не пишу постійно українською мовою.
Да помню, очень рад что чем то Вам помог.  Подмигивающий  И я вижу в том что Вы перешли полностью на украинский язык, первый шаг к светлому будущему. Когда мы и на форуме перейдем на украинский язык. Как когда то Вы решили вступить на тропу борьбы с установкой не правильного армирования. И может когда я Вам скажу спасибо, как с армиром, за то что я перешел на украинский язык в тех общении. Но то что вся тех документация, инструкции к оборудованию и многие подобные документы на руссском языке этому будут перечить.
Алік
Клуб Okna.ua
эксперт
******

Компетенцияbeta:
+210

Сообщений: 6890
Поблагодарили 1733 раза
Откуда (Город): Львів

З нами тепліше! :)


WWW
« Ответ #12 : 03 Октябрь 2010, 18:51:05 » Re: Украинский или русский язык при общении на тех. темы


Цитата: Djentelmen от 03 Октябрь 2010, 18:22:57
Шановні добродії, слід зауважити, що кожен з Вас відповідає на питання, які піднімають відвідувачі форуму, замовники, ображені або задоволені користувачі або російською, або українською але від цього не міняється та не залежить Ваша особиста фахова думка. Ми не звертаємо уваги на мову, якою "піднято" питання - ми намагаємось допомогти, вирішити, рекомендувати, порадити та, іноді, навіть застережити. І це (ІМХО) правильно, саме в цьому і полягає цінність нашого спілкування на форумі.  Снимаю шляпу
Улыбка Саме так! Не треба уподоблюватися політикам перед виборами. Мы же нормальные люди и профессионалы. Пиво
VikVal
модератор
эксперт
******

Компетенцияbeta:
+600

Сообщений: 11436
Поблагодарили 2406 раз
Откуда (Город): Київ

Ничто нас не сможет вышибить из седла...


« Ответ #13 : 03 Октябрь 2010, 18:54:23 » Re: Украинский или русский язык при общении на тех. темы


Документація, каталоги, інструкції до обладнання та інші подібні документи перекладаються з німецької, турецької та інших мов. На яку мову замовлять, на ту й перекладаються. Ніхто не боронить перекладати на українську.
Djentelmen
эксперт
******

Компетенцияbeta:
+120

Сообщений: 1599
Поблагодарили 719 раз
Откуда (Город): Kiev

Все буде як має бути - навіть, якщо й буде інакше.


« Ответ #14 : 03 Октябрь 2010, 18:55:46 » Re: Украинский или русский язык при общении на тех. темы


Шан. Алік  Хорошо великолепно сказано, цілком підтримую  Снимаю шляпу  Пиво
Страниц: [1] 2 3 4
 
« предыдущая тема следующая тема »
 
Перейти в:  

Мобильный оконный форум
mail.okna.ua - почта окна.ua
top.okna.ua - рейтинг оконных сайтов

Инженерное издание TRUBA.ua
Грамотный заказчик -
продажа в удовольствие:
установить кнопку
Мой оконный форум
© 2001—2010 OKNA.ua  
SMF © 2006, Simple Machines LLC