Вход
 
Страниц: [1] 2 3
 
Тема: 

Євробрус в Чернігові.

 (Прочитано 14624 раз)
Avel
участник
**

Компетенцияbeta:
0

Сообщений: 17
Откуда (Город): Чернігів


« Добавлено: 10 Июль 2008, 13:16:52 » Євробрус в Чернігові.


Збираюсь поставити 2 вікна з Євробруса, але стикнувся з тим, що в Чернігові досить складно знайти вікна з Євробруса. Все ж, вдалось знайти 3 місця, де їх можна придбати:
1) Магазин (не буду писати який щоб не рекламувати). Строк виготовлення 1,5 - 2 місяці (як на мене - досить багато, здається що вони роблять вікна не в Чернігові а до нас привозять закази). 78 мм ширина бруса (3 сл. сосна). Фурнітура Рото чи Мако. Покриття - невідоме (в магазині толком не сказали). Гарантія 3 роки. Вартість - як сказали "вікно 1,35*1,45 з двох половин (1 глуха й 1 поворотно-відкидна) приблизно 2500 грн".

2) Приватний підприємець. Строк виготовлення 3 тижні. Власне виробництво починаючи з пилорами (займаються деревом 15 років, вінка роблять точно більше 3 років). Строк виготовлення 3 тижні. Брус 68 мм (3 сл. сосна). Фурнітура Мако. Покриття - Тіккуріла на водній основі (сказали це для того, щоб при зміні розмірів деревини лак не тріскався). Стики склопакету й євробрусу оброблені герметиком (щось в пластику я такого не помічав). Гарантія 3 роки. Вартість 1 м2 - 240 у.о. (поворотно-відкидне), 160 у.о. (глухе).

3) Підприємство. Строк виготовлення - 3 тижні. Виробництво в Чернігові (наскільки я зрозумів, з"явилось не так давно). 78 мм брус (3 сл. сосна). Покриття - не вдалось дізнатись. Фурнітура Рото. Вартість 1 м2 - 180 у.о. (поворотно-відкидне), 125 у.о. (глухе).

Кімнати в квартирі, де збираюсь ставити вікна, виходять на південний захід, влітку дуже жарко. З-за цього й зупинив свій вибір саме на дереві (хоча, тут теж нез"ясований момент - як поведе себе лак на сонячній стороні?). У всіх знайомих стоїть відносно недорогий пластик, їх враження дуже відрізняються - хто каже "запах є", хто каже "все нормально", хто каже "вікно повело".

Так от основне питання - на що треба звернути увагу при виборі вікон з євробрусу? Чи можна зробити певні висновки з тих даних, які я навів по 3 місцях, де в нас можна заказати віна з євробрусу (ососбливо цікавить покриття Тіккуріла, 68 мм брус й герметик між склопакетом і деревом)?
Димян
Гость
« Ответ #1 : 10 Июль 2008, 13:32:17 » Re: Євробрус в Чернігові.


Вас не смущает гарантия 3 года?Срок эксплуатации?
Самый дорогой(хороший)пластик будет стоить существенно дешевле.
При выборе окон из дерева подводных камней на порядок больше.
Пишу потому что Ваш выбор в сторону дерева не очень уверенный и аргументированный.
Avel
участник
**

Компетенцияbeta:
0

Сообщений: 17
Откуда (Город): Чернігів


« Ответ #2 : 10 Июль 2008, 13:47:30 » Re: Євробрус в Чернігові.


Цитата: Димян от 10 Июль 2008, 13:32:17
Вас не смущает гарантия 3 года?Срок эксплуатации?
Самый дорогой(хороший)пластик будет стоить существенно дешевле.
При выборе окон из дерева подводных камней на порядок больше.
Пишу потому что Ваш выбор в сторону дерева не очень уверенный и аргументированный.

Вибір в бік дерева (на даний момент) зроблений з таких причин:
1) Вікна виходять на сонячний бік.
2) Плсатик продається на кожному боці, а так як з знайомих якісний пластик ніхто не ставив, то досить велика ймовірність поставити не те що треба.
3) Екологічність й вплив на здоров"я (як сказав один співробітник) - "в Європі ставлять тільки дерево".
Алік
Клуб Okna.ua
эксперт
******

Компетенцияbeta:
+210

Сообщений: 6890
Поблагодарили 1733 раза
Откуда (Город): Львів

З нами тепліше! :)


WWW
« Ответ #3 : 10 Июль 2008, 14:05:30 » Re: Євробрус в Чернігові.


Гм, ймовірність поставити неякісне дерево не меньша, про екологічність євробруса - почитайте форум, а "одного співробітника" не слухайте. Курю
Димян
Гость
« Ответ #4 : 10 Июль 2008, 14:13:04 » Re: Євробрус в Чернігові.


Выскажу Вам свое мнение как человек проработавший в этой сфере 6 лет.
1.Это не аргумент.
2.С этим помочь будет намного проще.
3.Разница между экологичностью дерева(пропитанного всевозможными лаками и растворами и пластика)практически равна нулю.
P.S.Выделения из пластика оконного по сравнению с выделениями телевизора,микроволновки,холодильника,обоев,линолиума(паркета) и т.д. Просто не сопоставимы.Я не хочу сказать что их совсем нет.Капля в море.
P.P.S. В Европе ходят в обуви по дому,ложатся на кровать!Ездят они на машинах в которых этого пластика с "выделениями"!
Думайте сами,решайте сами!
Подсказать по поводу дерева????Это надо смотреть производство!По другому,я думаю не получится.
Спросите у тех кто поставил дерево и доволен! Хорошо
« Последнее редактирование: 10 Июль 2008, 14:14:55 от Димян »
Ювелир
Модератор
дока
*****

Компетенцияbeta:
+200

Сообщений: 729
Поблагодарили 110 раз
Откуда (Город): Киев-Житомир

Участники оконного рынка


« Ответ #5 : 10 Июль 2008, 23:16:51 » Re: Євробрус в Чернігові.


Мда... В людини мабуть сформувалось враження, що він дурню якусь у спеціалістів попросив. Дуже прошу, шановні колеги: якщо не маєте відповіді на питання - не відповідайте, бо виходить як в анекдоті "...у рыбы блох нет, так как нет шерсти, но! Если бы была, то были бы и блохи; а вот блохи...". И понеслась!..

До Авеля: вибачте, що ніхто не відповів на Ваші запитання оперативно: на форумі виробників дерев'яних євровікон в кілька разів менше. Відповідь розділив на частини, бо наманьячив багато  Скромный

1. Шукати треб виробника, а н виробника. Якщо знайдете його в Чернігові - чудово, а як ні - то не біда. А от наявність представництва в місті - це серйозний плюс на випадок яких-небудь проблем. Тож магазину не бійтесь, головне щоб куплене вікно було не в Васі Пупкіна, а у дилера (чи представника) такого-то підприємства. Бо Васі завтра може не бути, а за чуже вікно ніхто братись не хоче; підприємство серйозне має простояти ще довго. В усякому разі шанс набагато вищий. Приватний підприємець в цьому сенсі - негарантоване гарантійне та післягарантійне обслуговування.

2. Строк виготовлення. Ця величина залежить від поточного завантаження виробництва, тож може статись що Вам пообіцяють 2 тижні а буде 2 місяці (а може і навпаки вийти). В принципі, 3 тижні це реальний строк, але і в 1.5 місяця немає нічого надзвичайного.
Ювелир
Модератор
дока
*****

Компетенцияbeta:
+200

Сообщений: 729
Поблагодарили 110 раз
Откуда (Город): Киев-Житомир

Участники оконного рынка


« Ответ #6 : 10 Июль 2008, 23:18:12 » Re: Євробрус в Чернігові.


3. Товщина бруса 68 чи 78 мм. Різниця між ними пролягає в теплозбереженні, але різниця не дуже істотна; набагато більше на теплоізоляцію вікна впливає склопакет. Оскільки Ви живете в північній частині України, то розцінюйте 78 мм просто як не обов'язковий, але точно плюс. Крім того, дуже і дуже важлива для дерев'яного вікна якість використовуваного бруса (як для пластику важлива якість профілю). Це основа.

4. Фурнітура. На цьому питанні вже багато списів зламано (я, наприклад, в таборі Siegenia), одне можу сказати точно: Roto, Maco, Siegenia - це достойна фурнітура, яка при правильній комплектації та використанні прослужить довго. Головне наполягайте щоб були "піднімач створки" (в Масо він зазвичай входить в стандартну комплектацію, в Рото не знаю, в Зігенії опціонально); якщо буде Зігенія - достатньо поставити "мікроліфт".
Ювелир
Модератор
дока
*****

Компетенцияbeta:
+200

Сообщений: 729
Поблагодарили 110 раз
Откуда (Город): Киев-Житомир

Участники оконного рынка


« Ответ #7 : 10 Июль 2008, 23:18:59 » Re: Євробрус в Чернігові.


5. Покриття. Оце дуже важливий момент! Дуже! Ніяких тіккуріл, пінотексів і нових технологій білоруських фарб. Запам'ятайте три назви: Zobel, Glasurit, Sikkens (за Сіккенс голову на відсіч не дам, але начебто не гірша за перші дві). Все інше - рулетка. І, звичайно, друга половина якості покриття - це руки маляра. Тобто краще заплатити дорого за те щоб фарба відпрацювала 15-20 років, чим зекономити і мати проблеми через 5-7 років.
Ознайомтесь що буває:  [ гиперссылка скрыта Зарегистрируйтесь или Войдите ]

6. Герметик на стиках. Дереву він необхідний для захисту торця деревини (слабе місце), а пластику герметик просто ні до чого. Ну можна сказати, що щоб вода не затікала в хату, елементи пластикового вікна мають бути щільно зварені. До речі, в дерев'яному вікні має ще бути використаний захисне "масло для торців" і антисептичне просочування, але цього Ви перевірити не можете; є речі які просто на совісті виробника. Як от армування в пластиковому вікні - про те що виробник зекономив, Ви узнаєте тільки коли вікно деформується.

7. Гарантія. Нормальна гарантія - 5 років, 3 дещо малувато. Чим більше тим краще, гарантії ніколи не буває забагато Улыбка

8. Ціна. Вказана Вами вартість 180/125 надто мала (особливо зараз, коли всі матеріали дорожчають), хоча існує можливість демпінгу на період розкрутки. В будь-якому разі, якщо вікна роблять пів-року чи менше - краще туди не суватись.
Ювелир
Модератор
дока
*****

Компетенцияbeta:
+200

Сообщений: 729
Поблагодарили 110 раз
Откуда (Город): Киев-Житомир

Участники оконного рынка


« Ответ #8 : 10 Июль 2008, 23:19:27 » Re: Євробрус в Чернігові.


9. Вікна на сонячній стороні. Тут Ви маєте знати кілька речей:
Щодо пластику
- згадуваний Вами запах - скоріше за все виділяється тому, що Ваші знайомі зекономили і поставили вікна з дешевого пластику. А при нагріванні посилюється виділення "гадості". Не буду гарантувати, але думаю що дорогий якісний профіль тхнути не буде, хіба що на сонці і то недовго;
- повздовжнє розширення пластику при нагріванні - близько 6 мм на кожному метрі, а дерева - 0,2 мм. Це означає, що пластик буде кожен день отримувати внутрішні напруження, прискоряти розтріскування в місцях зварювання і т.д.;
- пластик з часом жовтіє на сонці; дорогий профіль буде жовтіти набагато довше.
Щодо дерева
- покриття дерев'яних вікон еластичне, під впливом сонця воно із роками підсихає, тому деревяні вікна треба буде протирати спеціальним составом (продається виробником вікна) кожні 2-3 роки. В принципі, це і так рекомендується робити кожні 2-3 роки. Зате вікно виглядає як нове Улыбка
- при нагріванні сосна починає виділяти смолу із смоляних кармашків, засмолків і сучків. Це означає, що в Вашому вікні має бути використаний якісний брус, де всього цього "щастя" не повинно бути;
- знову ж щодо якості бруса. За перший же рік, максимум два Ви будете знати чи якісний у Вас брус. Під сонцем недосушений і/або пагано клеєний брус з часом трісне. В принципі, є гарантія, але в заміні вікон теж приємного мало. Вологість бруса має бути 12% (+/- 2%); клей Kleiberit або Rhenocoll (є і інші клеї на яких можна непагано клеїти якщо вміти) - теж на совісті виробника.
Ювелир
Модератор
дока
*****

Компетенцияbeta:
+200

Сообщений: 729
Поблагодарили 110 раз
Откуда (Город): Киев-Житомир

Участники оконного рынка


« Ответ #9 : 10 Июль 2008, 23:19:46 » Re: Євробрус в Чернігові.


10. Захист від сонячного тепла. Щодо вікна взагалі і склопакету особисто
Про вікно ми вже подбали, давайте подбаємо про Вас. Щоб не було жарко, можна використати:
- тонування кольором "в массі". Скло приймає на себе сонячне світло і тепло, нагрівається, і частина цього тепла повертається на вулицю. Мінуси - менше світла в приміщенні, шанс руйнування скла з-за термошоку, погіршення передачі кольору (вулиця буде виглядати жовтою/зеленою/синьою в залежності від кольору тонування);
- тонування дзеркаленням. Скло відбиває сонячне світло і тепло назад на вулицю. Мінуси - менше світла в приміщенні, при погляді з вулиці Ваше вікно буде кидатись в очі своєю дзеркальністю, з часом покриття почне лущитись;
- спеціальне скло із напиленням (Silverstar, SunGuard, StopRay, Eclipse, Synergy, StopSol...). Скло відбиває більшу частину сонячного тепла і трохи світла назад на вулицю. Існують варіанти із функцією енергозбереження і т.д. Мінуси: ціна, плюс мало хто із ним працює;
- технологія "теплове дзеркало". Між склом натагується плівка із потрібними властивостями. Мінуси: навряд чи знайдете на Україні;
- поляризоване під заданим кутом скло. Прозорість для світла і тепла залежить від кута падіння луча; зазвичай робиться так щоб від полуденного сонця проходив мінімум. Мінуси: прочитали що таке буває - і забудьте. Ви його не побачите Улыбка ;
- зовнішні перепони для тепла (ставні, козирки, зовнішні жалюзі). Цікаво і навіть гарно, але тільки для приватного будинку;
- внутрішні перепони для тепла (штори, жалюзі, ролети). Сонячне тепло і світло трошки відбивається, а все інше поглинається перепоною і нагріває повітря. Якщо вікно відкрите - частина тепла піде на вулицю з повітрям.

Мені особисто більше за інші подобається варіант із спеціальним склом із напиленням. Для Крима ми ставимо його.
Avel
участник
**

Компетенцияbeta:
0

Сообщений: 17
Откуда (Город): Чернігів


« Ответ #10 : 10 Июль 2008, 23:35:32 » Re: Євробрус в Чернігові.


Ювелир, дякую за вичерпну відповідь! Завтра піду до магазину, буду розпитувати що й до чого... Ех, були б в нас менеджери-консультанти такі, як тут на форумі... А то отримати відповідь в них досить важко.
Ювелир
Модератор
дока
*****

Компетенцияbeta:
+200

Сообщений: 729
Поблагодарили 110 раз
Откуда (Город): Киев-Житомир

Участники оконного рынка


« Ответ #11 : 10 Июль 2008, 23:48:18 » Re: Євробрус в Чернігові.


Цитата: Димян от 10 Июль 2008, 13:32:17
Самый дорогой(хороший)пластик будет стоить существенно дешевле

+1

Цитата: Avel от 10 Июль 2008, 13:47:30
Екологічність й вплив на здоров"я (як сказав один співробітник) - "в Європі ставлять тільки дерево".

Не тільки, офіси і адмінбудівлі майже повністю в пластику і алюмінію; але в житлові приміщення стараються ставити дерево.

Цитата: Алік от 10 Июль 2008, 14:05:30
Гм, ймовірність поставити неякісне дерево не меньша, про екологічність євробруса - почитайте форум, а "одного співробітника" не слухайте. Курю

"Ти його не слухай, ти мене слухай!"  Смеющийся
Хоча ймовірність дійсно така сама, та за екологічність Ви поспішаєте. Є два рівні екологічності - виробництво і експлуатація, ПВХ програє в обох. Можу довести, але краще не треба - це може вийти ще пару сторінок тексту Подмигивающий.

Цитата: Димян от 10 Июль 2008, 14:13:04
3.Разница между экологичностью дерева(пропитанного всевозможными лаками и растворами и пластика)практически равна нулю.

Не згодний. Хоча це теж просто моя думка  Курю

Цитата: Димян от 10 Июль 2008, 14:13:04
P.S.Выделения из пластика оконного по сравнению с выделениями телевизора,микроволновки,холодильника,обоев,линолиума(паркета) и т.д. Просто не сопоставимы.Я не хочу сказать что их совсем нет.Капля в море.
P.P.S. В Европе ходят в обуви по дому,ложатся на кровать!Ездят они на машинах в которых этого пластика с "выделениями"!

В цілому +1. Є нюанс із випаровуваннями і поводженням пластику під час пожежі, але це вже крайність.

Цитата: Димян от 10 Июль 2008, 14:13:04
Подсказать по поводу дерева????Это надо смотреть производство!По другому,я думаю не получится.
Спросите у тех кто поставил дерево и доволен! Хорошо

Виробництво мало хто буде заради двох вікон показувати. А от "сарафанна консультація" це дійсно дуже добрий варіант.
Алік
Клуб Okna.ua
эксперт
******

Компетенцияbeta:
+210

Сообщений: 6890
Поблагодарили 1733 раза
Откуда (Город): Львів

З нами тепліше! :)


WWW
« Ответ #12 : 10 Июль 2008, 23:58:48 » Re: Євробрус в Чернігові.


+10  Подмигивающий
MASTERR
модераторы
эксперт
*

Компетенцияbeta:
+720

Сообщений: 8425
Поблагодарили 2584 раза
Откуда (Город): Черкассы

Величие человека не в положении, а в цели.


« Ответ #13 : 11 Июль 2008, 00:55:42 » Re: Євробрус в Чернігові.


Цитировать
Є два рівні екологічності - виробництво і експлуатація, ПВХ програє в обох. Можу довести, але краще не треба - це може вийти ще пару сторінок тексту .
Уважаемый Ювелир с удовольствием прочитал ваши исчерпывающие ответы за что вам благодарен.Но как столяр ,а на производстве с деревом проработал 4 года хочу заметить ,что при обработке древесины  лиственных и хвойный пород  лабораторные показатели были отнють не ниже чем при обработке ПВХ.И это мы ещё не занимались обработкой антисептиком.Конечно я понимаю ,что многое зависит от вытяжных систем ,но всё же.Может что раскажите? И про эксплуатацию ПВХ и дерева ,как в готовом продукте если можно.Думаю всем интересно.
Avel
участник
**

Компетенцияbeta:
0

Сообщений: 17
Откуда (Город): Чернігів


« Ответ #14 : 11 Июль 2008, 01:04:36 » Re: Євробрус в Чернігові.


Цитата: Ювелир от 10 Июль 2008, 23:48:18
Цитата: Димян от 10 Июль 2008, 14:13:04
Подсказать по поводу дерева????Это надо смотреть производство!По другому,я думаю не получится.
Спросите у тех кто поставил дерево и доволен! Хорошо

Виробництво мало хто буде заради двох вікон показувати. А от "сарафанна консультація" це дійсно дуже добрий варіант.

Воно то так... Але зі знайомих євробрус поставив тільки один, вже згадуваний мною співробітник. Пройшло 3 роки з того часу як він поставив (він купував у приватного підприємця, який в першому пості згадується під №2. За цей час (за його словами була тільки одна проблема - почало тріскатися покриття, за гарантією його поновили.

А, ще, щодо сучків і того, що з них при нагріванні смола виділяється. В того ж ПП на євробрусі були счуки. На моє запитання відповіли, що "це нормально для 1 сорту. А вищий сорт дуже дорогий, його використовують тільки для ВІП-замовлень".

І ще одне питання: лак повинен бути на ВОДЯНІЙ основі?
Страниц: [1] 2 3
 
« предыдущая тема следующая тема »
 
Перейти в:  

Мобильный оконный форум
mail.okna.ua - почта окна.ua
top.okna.ua - рейтинг оконных сайтов

Инженерное издание TRUBA.ua
Грамотный заказчик -
продажа в удовольствие:
установить кнопку
Мой оконный форум
© 2001—2010 OKNA.ua  
SMF © 2006, Simple Machines LLC