Доброго дня!
деревянные самые дорогие, и мне сказали что в ванную их ставить нельзя, да и в комнату тоже, потому что дерево может себя неизвестно как повести, (а куда повести фиг его знает )
Натуральне завжди краще за імітацію, а краще завжди дорожче за гірше.
Щодо "повести".
Дерево (на клітинному рівні) живе ще довго після того як його розпиляли; але головне що воно постійно то набирає вологу (і від цього потовщується і подовшується) коли повітря вологе, а потім віддає її (зсихаючись, і іноді від цього розтріскуючись) коли сухо. Двері складаються з кількох деталей, тож кожна з них розширюється/зсихається по-своєму. Про дерев'яні вироби кажуть "його повело", якщо вироб перекошується або скручується внаслідок цих змін. Відповідно, чим сильніше і частіше змінюється вологість повітря (екстремальні місця вулиця і вологі приміщення) - тим більше ризик негараздів.
Для всіх цих проблем є перевірені часом технологічні методики по їх запобіганню, тож все залежить від професійності виробника. Відповідно, ціна виростає ще (гарний спеціаліст, як і все гарне, дорогий), до того ж матеріали (якісно сушена деревина, лаки...) теж дорожчі за звичайні.
шпонированые двери чуть дешевли, но тоже сказали что могут стать цитирую"Вентилятором", а вот ламинированые самые дешевые, могут поцарапать, даже пройдя мимо и задев сумкой!
Шпоновані двері бувають різні. Якщо під шпоном дерево - тоді дійсно, вони у звичайному виконанні ведуть себе практично так само як і ті що описані вище. Але є ще шпонований мдф, сотове заповнення...
Головне - професійність виробника, довга гарантія. Думаю, для Вас оптимальна технологія - двері з каркасом з (бажано не-соснового, але можна і з нього) брусу, шпоновані, між шпоном і деревом обов'язково прослойка з двп, фанери, мдф чи оргаліту. Покриття - вологостійкий (ще краще так званий "атмосферостійкий") підвищеної міцності (щоб не подряпати) меблевий лак. Є такі лаки що консервують деревину, і вона не дихає але і не деформується.