Вход
 
Страниц: [1] 2
 
Тема: 

Як більше ніж вдвічі підвищити "теплість" та "тихість" віконного блоку.

 (Прочитано 3352 раз)
VikVal
модератор
эксперт
******

Компетенцияbeta:
+600

Сообщений: 11436
Поблагодарили 2406 раз
Откуда (Город): Київ

Ничто нас не сможет вышибить из седла...


« Добавлено: 08 Март 2012, 21:22:08 » Як більше ніж вдвічі підвищити "теплість" та "тихість" віконного блоку.


От тут і продовжимо розмову, розпочату в  [ гиперссылка скрыта Зарегистрируйтесь или Войдите ]
іншій темі
.
VikVal
модератор
эксперт
******

Компетенцияbeta:
+600

Сообщений: 11436
Поблагодарили 2406 раз
Откуда (Город): Київ

Ничто нас не сможет вышибить из седла...


« Ответ #1 : 08 Март 2012, 23:22:27 » Re: Як більше ніж вдвічі підвищити "теплість" та "тихість" віконного блоку.


Сподіваюся, всі пам'ятають що таке "фінська столярка"? Хто не пам'ятає - скажу. Фінська столярка передбачала два шари скління. Два вікна один за одним, а між ними повітряний проміжок. Такі вікна встановлювали за радянських часів, потім про них забули, а дарма.

Всім відомо що за умови збільшення зовнішньої та внутрішньої температур збільшується й конвективна складова загальних тепловтрат, саме тому не збігаються показники опору тепловтрат у наших та европейських сертифікатах на одну й ту саму продукцію. Європейські здаються нам "завищеними", бо перевіряють вони за меншої різниці зовнішньої та внутрішньої температур.

Якщо звичайне наше вікно, що має, згідно українському сертифікату, опір тепловтратам 0,6-0,7 м2К\Вт, перевірити за умови різниці температур зовнішнього та внутрішнього повітря у 20-25оС, який буде в нього опір? В цифрах не скажу, бо не знаю а брехати не хочу, але той показник опору буде значно вищій, це однозначно.

Тепер уявіть що два вікна стоять один за одним. Температура зовнішнього повітря складатиме -30оС, внутрішнього +20оС, а температура повітря у проміжку між двома вікнами складатиме приблизно середнє арифметичне значення, тобто -5оС, відповідно, різниця температур для кожного вікна складатиме ті самі 25 градусів і вікна матимуть більший опір тепловтратам ніж якщо б вони стояли по одному, а разом опір тепловтратам підвищується більше ніж у два рази. Таким самим чином збільшується й звукоізоляція.

Відстань між вікнами визначається таким чином, щоб стулка зовнішнього вікна, під час відчинення, не чіпляла за імпост внутрішнього вікна, а саме зовнішнє вікно виготовляється за меншим розміром та за периметром обшивається розширювальним профілем 40 мм, для того щоб стулка не чіпляла за верх та низ рами внутрішнього вікна й могла відчинитися приблизно на 90 градусів для миття зовні. Вікна між собою з'єднуються за допомогою додаткової фальш-рами з будь-якого більш-менш прийнятного матеріалу (ми з цією метою використовували якусь композитну багатокамерну стільникову підлогу турецького виробництва), прикріплюючи елементи фальш-рами до вікон за допомогою саморізів, попередньо закладаючи шнур зі спіненого поліетилену. Дренаж зовнішнього вікна стандартний, а на внутрішній дренаж ми тоді, не дуже заморочуючись, відверто "забили", каюсь, можна було щось намудрувати з якимись трубочками та вивести дренаж назовні.

Переваги подібних блоків:
1. Більше ніж вдвічі збільшена тепло та звукоізоляція, відповідно значна економія на опаленні приміщень та кондиціюванні повітря;
2. Значно підвищена безпека від несанкційованого проникнення зовні, навіть без ґрат, після злому та відчинення стулки зовні, вона впирається у стулку внутрішнього вікна та вкрай утруднює доступ до останньої для злому.
3. Виготовлені з розповсюджених основних профілів та з застосуванням звичайної фурнітури й не дуже дорогих склопакетів, блоки так само ремонтопридатні, як і звичайні вікна, крім того, термін виготовлення подібних блоків такий самий як і звичайних вікон (не треба очікувати по кілька тижнів, а то й місяців на постачання якоїсь ексклюзивної залізяки чи пласмаски);
4. Виготовляються вікна на тому самому обладнанні та з того самого матеріалу що й звичайні вікна (за винятком фальш-рам, але то насправді дрібниці);
5. Фальш-рама, що має значно більшу системну глибину ніж решта вікон, унеможливлює промерзання укосів, гарантує від утворення конденсату як на поверхні самих вікон, так і в укосах, відповідно - ніяких Вам плісняви, грибків та подібних неприємностей;
6. Чотири(!) контури ущільнення (в двох вікнах поспіль) та менші температурні деформації стулок, за рахунок вдвічі менших різниць температур зовні та зсередини, гарантовано позбавлять від будь-яких продувань, протягів та такого іншого;
7. Можливість зекономити на армуванні та товщині скла внутрішнього вікна, бо на нього не впливає ані сонце, ані вітер, ані дощ.
8. Співвідношення енергоефективності до ціни - найбільше з можливих.

Недоліки подібних блоків:
1. Блоки більше ніж вдвічі дорожчі за звичайні одинарні вікна;
2. Необхідно додатково виготовляти фальш-рами, вишукувати матеріал для них, закуповувати, складувати, обліковувати;
3. На стандартну піраміду поміщається значно менше блоків ніж вікон (блоки товстіші);
4. За рахунок більшої кількості шарів скла зменшується світлопропускання;
5. Складніший та важчий монтаж.


Додаткові опції до таких віконних блоків:

1. Внутрішні міжвіконні розсувні ґрати, що практично унеможливлюють несанкційоване проникнення зовні, навіть за умови розбиття склопакетів або зривання навісів стулок. У згорнутому стані ґрати знаходяться між вікнами по боках блоку та практично невидимі, не муляють очі ( опцію було реалізовано);
2. За умови достатніх розмірів прорізу або на етапі проектування, можна зробити блок трохи нижчим за проріз та встановити захисні ролети коробом всередину а не назовні. Таким чином нічого "не стирчить", снігом з даху не обривається та нічого підчепити фомкою (опцію було реалізовано);
3. можливість встановити між фальш-рамою та стіновою конструкцію провітрювачі хоч з рекуперацією, хоч без (такого не робили - по-перше дорого, а по-друге там була притокова вентиляція);

P.S. Під час перевірки тепловізором, правда за умови опущеної пінонаповненої ролети, стіна у "дві цегли", утеплена 50 мм пінопласту, виявилася теплопровіднішою за такий віконний блок (два вікна профіль КБЕ 58 серія з склопакетами 4-16Ar-4К).
« Последнее редактирование: 09 Март 2012, 09:38:36 от VikVal »
mayer
Удаленные пользователи
эксперт
******

Компетенцияbeta:
+250

Сообщений: 4471
Поблагодарили 1386 раз
Откуда (Город): Южный

Учетная запись удалена по просьбе пользователя.


« Ответ #2 : 09 Март 2012, 06:16:05 » Re: Як більше ніж вдвічі підвищити "теплість" та "тихість" віконного блоку.


Все так и есть. Мы рассматривали такой вариант. В качестве фальшрамы можно применять доборный профиль 100мм, иначе ручка будет упираться.
koko
Клуб Okna.ua
эксперт
******

Компетенцияbeta:
+170

Сообщений: 1682
Поблагодарили 796 раз
Откуда (Город): Одесса

I still go back


WWW
« Ответ #3 : 09 Март 2012, 07:16:07 » Re: Як більше ніж вдвічі підвищити "теплість" та "тихість" віконного блоку.


Обычно применяемый в Северных районах России, метод остекления  "2-х ниток".  Так там при мин. температуре, вопрос о цене наверное не стоит, а у нас будет самым  актуальным.
mayer
Удаленные пользователи
эксперт
******

Компетенцияbeta:
+250

Сообщений: 4471
Поблагодарили 1386 раз
Откуда (Город): Южный

Учетная запись удалена по просьбе пользователя.


« Ответ #4 : 09 Март 2012, 08:20:19 » Re: Як більше ніж вдвічі підвищити "теплість" та "тихість" віконного блоку.


Учитывая цены на энергоносители, вопрос и для наших регионов вполне актуален.
koko
Клуб Okna.ua
эксперт
******

Компетенцияbeta:
+170

Сообщений: 1682
Поблагодарили 796 раз
Откуда (Город): Одесса

I still go back


WWW
« Ответ #5 : 09 Март 2012, 09:24:28 » Re: Як більше ніж вдвічі підвищити "теплість" та "тихість" віконного блоку.


Цитата: mayer от 09 Март 2012, 08:20:19
Учитывая цены на энергоносители, вопрос и для наших регионов вполне актуален.

Если считать, что добившись актуального коэфф. теплопроводности конструкции, можно снизить затраты на энергоносители то да. Но все время повторяю  мнения: - сбережение тепла в доме, это комплекс работ!, -лучшее отопление-это утепление!
Касательно сегмента, в котором мы работаем то добиться необходимого  Ro конструкции с помощью правильно подобранного стеклопакета и профильной системы, это не проблема. Но при этом, если упустить момент правильного монтажа то деньги на ветер. И не поможет ни две, ни три нитки остекления, ни 6-к. Может быть после сложной зимы этого года, застройщики задумаются об этих вещах. Поймут и будут достойно оплачивать все расходы связанные с оконно-дверными проемами. Такие действа дадут нам возможность реализовать все имеющиеся технологии по улучшению теплоизоляции и сохранению тепла. Только тогда будет реальная экономия по оплате энергоносителей.
« Последнее редактирование: 09 Март 2012, 09:26:13 от krik »
Квазар
Клуб Okna.ua
дока
*****

Компетенцияbeta:
+240

Сообщений: 461
Поблагодарили 482 раза
Откуда (Город): Киев


« Ответ #6 : 09 Март 2012, 11:23:18 » Re: Як більше ніж вдвічі підвищити "теплість" та "тихість" віконного блоку.


Хочу не согласиться с мнением  о том, что при установке двух окон «Більше ніж вдвічі збільшена тепло та звукоізоляція». Я считаю,  что все, что написал VikVal правильно кроме момента о звукоизоляции.
Как  известно звук - в широком смысле — упругие волны, распространяющиеся в какой-либо упругой среде и создающие в ней механические колебания; в узком смысле — субъективное восприятие этих колебаний  органами чувств  человека (ухо).
Как и любая волна, звук характеризуется амплитудой и спектром частот. Обычно человек слышит звуки, передаваемые по воздуху, в диапазоне частот от 16—20 Гц до 15—20 кГц.
 Таким образом, для более эффективного погашения  всего спектра звуковых колебаний необходимо применение в окне стеклопакета с разной толщиной стекла и дистанции (например - стеклопакет 33.1-14-6-15Arg-4И). Такой вариант рекомендую всем кому посчастливилось жить возле стадионов, Пиво но вы не хотите знать счёт результата матча EURO2012.
В противном случае, при простом увеличении количества стеклопакетов с однородным стеклом, на выходе можем получить резонансную составляющую того шума который находится с обратной стороны.
VikVal
модератор
эксперт
******

Компетенцияbeta:
+600

Сообщений: 11436
Поблагодарили 2406 раз
Откуда (Город): Київ

Ничто нас не сможет вышибить из седла...


« Ответ #7 : 09 Март 2012, 11:29:18 » Re: Як більше ніж вдвічі підвищити "теплість" та "тихість" віконного блоку.


У внутрішньому вікні можна ставити склопакети з трійки, на внутрішнє вікно не впливають ані вітровий тиск ані інші фактори, я про це писав.
ivan ivanovich
Клуб Okna.ua
эксперт
******

Компетенцияbeta:
+100

Сообщений: 2249
Поблагодарили 771 раз
Откуда (Город): Одесса

ОКОННАЯ ПРАВДА


« Ответ #8 : 09 Март 2012, 11:35:25 » Re: Як більше ніж вдвічі підвищити "теплість" та "тихість" віконного блоку.


когда-то в Одессе продавались так называемые "Финские окна". были они с двумя створками. обе открывались во внутрь. но во внутренней створке по умолчанию шёл стеклопакет (на выбор) в наружной створке по умлочанию шло одно стекло (но можно было заказать и стеклопакет). окна были из евробруса. одним большим НО в тех окна было отсутствие функции проветривания как в металлопластиковых окнах.
в общем, идея хорошая и интересная, но и на тот момент была очень дорогой, и на этот момент тоже останется не дешёвой
mayer
Удаленные пользователи
эксперт
******

Компетенцияbeta:
+250

Сообщений: 4471
Поблагодарили 1386 раз
Откуда (Город): Южный

Учетная запись удалена по просьбе пользователя.


« Ответ #9 : 09 Март 2012, 11:39:20 » Re: Як більше ніж вдвічі підвищити "теплість" та "тихість" віконного блоку.


Не проблема! Используем двухсотый доборный и обе створки откидываются.
Alejandro
Клуб Okna.ua
эксперт
******

Компетенцияbeta:
+290

Сообщений: 4486
Поблагодарили 1761 раз
Откуда (Город): ХАРЬКОВ


« Ответ #10 : 09 Март 2012, 20:45:00 » Re: Як більше ніж вдвічі підвищити "теплість" та "тихість" віконного блоку.


Типичные представители -Brugmann DUO-80, KBE- Полюс - системы спаренного остекления


* КБЕполюс.JPG (18.23 Кб, 232x213 - просмотрено 618 раз.)
mayer
Удаленные пользователи
эксперт
******

Компетенцияbeta:
+250

Сообщений: 4471
Поблагодарили 1386 раз
Откуда (Город): Южный

Учетная запись удалена по просьбе пользователя.


« Ответ #11 : 09 Март 2012, 20:46:42 » Re: Як більше ніж вдвічі підвищити "теплість" та "тихість" віконного блоку.


А что между створками?
VikVal
модератор
эксперт
******

Компетенцияbeta:
+600

Сообщений: 11436
Поблагодарили 2406 раз
Откуда (Город): Київ

Ничто нас не сможет вышибить из седла...


« Ответ #12 : 09 Март 2012, 20:48:18 » Re: Як більше ніж вдвічі підвищити "теплість" та "тихість" віконного блоку.


То наворочені спецсистеми, Постачання яких Ви чекатимете місяцями, а я писав про застосування звичайних стандартних профілів.
Alejandro
Клуб Okna.ua
эксперт
******

Компетенцияbeta:
+290

Сообщений: 4486
Поблагодарили 1761 раз
Откуда (Город): ХАРЬКОВ


« Ответ #13 : 09 Март 2012, 20:57:21 » Re: Як більше ніж вдвічі підвищити "теплість" та "тихість" віконного блоку.


Цитата: mayer от 09 Март 2012, 20:46:42
А что между створками?

Самому интересно
Алік
Клуб Okna.ua
эксперт
******

Компетенцияbeta:
+210

Сообщений: 6889
Поблагодарили 1732 раза
Откуда (Город): Львів

З нами тепліше! :)


WWW
« Ответ #14 : 09 Март 2012, 21:04:45 » Re: Як більше ніж вдвічі підвищити "теплість" та "тихість" віконного блоку.


Цитата: VikVal от 09 Март 2012, 20:48:18
То наворочені спецсистеми, Постачання яких Ви чекатимете місяцями...
І не факт, що за цей час з'являться потенційні замовники. Улыбка
Страниц: [1] 2
 
« предыдущая тема следующая тема »
 
Перейти в:  

Мобильный оконный форум
mail.okna.ua - почта окна.ua
top.okna.ua - рейтинг оконных сайтов
Строительство и архитектура BAU.ua
Инженерный форум forum.TRUBA.ua
Грамотный заказчик -
продажа в удовольствие:
установить кнопку
Мой оконный форум
© 2001—2010 OKNA.ua  
SMF © 2006, Simple Machines LLC