Припустимо, мені знадобиться виготовити вертикальний вітраж, де доведеться з'єднувати між собою горизонтальні частини рам, яким чином можна вирахувати максимальні розміри та вагу склопакету і максимальну довжину рами щоб вона не прогнулася під вагою того склопакету, якщо немає відправних точок у розрахунку міцності рам?
Яке "сугубо особисте" ставлення може висловити пан Smart з цього питання?
Для этого существует момент инерции армирующего профиля по оси ординат (для Генео будет учитываться и МИ самого профиля), который прописывается в папках переработчика. Нет нужды самостоятельно расчитывать МИ отдельных элементов, используя модуль упругости, поэтому повторюсь - модуля упругости не будет.
Моменту інерції недостатньо. Момент інерції - це геометрична характеристика, у двох профілів, один з яких сталевий а інший паперовий, може бути однаковий момент інерції, але їх міцність буде різною. Модуль пружності є однією з головних характеристик матеріалу. Тож повторююсь - значення модулю пружності обов'язково має враховуватись під час статичних розрахунків.
Крім того, якщо для Женео буде враховуватись момент інерції самого профілю, то має бути ще й коефіцієнт, який би враховував зміну значення модулю пружності в залежності від температури, бо в межах діапазону припустимих температур, за яких експлуатується вікно, модуль пружності ПВХ змінюється досить значно.
Оскільки інтегроване армування в Женео зварюється, під час виготовлення вікна, то це армування є термопластичним матеріалом, тож його модуль пружності також змінюється зі зміною температури. Відповідно, коефіцієнт залежності модулю пружності від температури необхідний не тільки для ПВХ але й для армування Женео.
І ще. Момент інерції розраховується без врахування модулю пружності, в тому числі при самостійних розрахунках.
І значення моменту інерції і модулю пружності використовуються для статичнмх розрахунків.