давайте рассмотрим такой вариант. немецкий производитель профиля "Ко" продаёт около 30% своей продукции на украинский рынок. приходит момент когда срок работы обрудования по немецким меркам истёк. что делать. сели посчитали и решили поставить производство на Украине и убили сразу несколько зайцев: 1. увеличили объёмы продаж - цена ведь упала (нет амортизации, раб сила дешевле, за экологию платить надо меньше и т.д.); 2. избавились от неликвидного оборудования, да ещё как избавились - ещё лет 10-ть будет работать; 3. дают украинскому потребителю тот же профиль какой был в Германии, но почему-то все забыли, что оборудование было старое - старое и осталось, а то что в Германии поставят новое оборудование и будут получать уже априори другой профиль никому не хочется думать
а ведь иногда именно так и происходит... и получаем мы "тот же профиль", что и раньше выпускали, но вот какой он новый профиль с нового экструдера и с новыми технологиями, мы не знаем, поэтому считаю не совсем корректно говорить о том что разницы нет.
За всієї поваги, але вимушений не погодитись з тим припущенням що на старому обладнанні можна виготовляти виключно неякісний продукт. На мою думку, складовими якості є не тільки і не стільки "новизна" обладнання, а й склад сировини, дотримання до тонкощів режимів роботи, швидкість екструзії, контроль відповідності на кожному етапі виробництва і ще безліч факторів. Ступінь зношеності філ'єр безпосередньо впливає виключно на якість поверхні екструдованого профілю. Що-ж до решти характеристик, таких як товщина стінки, стабільність геометричних розмірів, стабільність кольору, фізико-технічні характеристики, то вони залежать від новизни обладнання досить опосередковано.
Зношеність обладнання досить сильно впливає на стабільність роботи, що пов'язане з підвищеною небезпекою виходу з ладу, потребує пильнішої уваги з боку техніків під час обслуговування та профілактичних оглядів. Все це мало-б підвищувати рівень накладних видатків, але на наших теренах вартість обслуговування дешевша бо дешевше платити місцевим обслуговувачам. За умови дотримання технології виробництва, використання сировинної бази зі сталим та перевіренним рівнем якості, належного контролю якості на всіх етапах виробництва, вчасного проведення регламентних профілактично-ремонтних робіт з обслуговування обладнання, якість профілю не залежить від країни де він був екструдований.